Environmentální výchova na naší škole - Světový den vody - 22.březen

30.03.2010 17:56

Světový den vody byl určen na 22. březen, od roku 1993. Spojené národy tento den založily  v roce 1992 v rámci Agendy 21 na jednání UNCED v Rio de Janeiru, v Brazílii. Důvodem je skutečnost, že na světě více jak miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody, nemá přístup k vodě. Propagace agentur UN a nevládních organizací věnujících se problémům spojeným s vodou je zaměřena na čistotu a ochranu vod a jejich šetření. Kromě toho je každým rokem zpracováváno určité specifické téma.

Naše škola se zapojila do výtvarné soutěže vyhlášené Ministerstvem zemědělství k tématu „ PUTOVÁNÍ VODY „ , odeslali jsme celkem 20 výtvarných prací za naší školu, věříme, že získáme nějakou cenu.

Další akce naší školy ke Dni vody byla exkurze do Aquaparku Olešná- celodenní akce dne 22.3.2010, kdy si děti měly možnost prohlédnout celý areál. Zde se můžete podívat na výtvarná díla našich dětí :         foto výkresů

Ve Frýdku- Místku dne 26.3.2010

                                                         Mgr.Miroslava Červenková

                                                                  koordinátor EVVO

 

Share |
Zpět