Nový školní rok bezbariérově...

21.08.2012 20:32

 

ZŠ a MŠ Naděje získala dalším projektem  u Nadace EVRAZ finance na instalaci schodišťové plošiny pro žáky s DMO. Během prázdnin bude instalována schodišťová plošina na odloučeném pracovišti  ZŠ a MŠ Naděje v  ZŠ  El. Krásnohorké 139, Frýdek-Místek.

Touto akcí dosáhla škola toho, že na všech pracovištích školy se mohou vzdělávat děti a žáci, kteří mají omezené pohybové možnosti, a přesto se mohou účastnit  výuky i zájmové činnosti  neomezeně. Škola myslí také na děti s DMO v předškolního věku, protože díky dřívějšímu projektu v Nadaci EVRAZ získala škola finance také na schodišťovou sedačku pro předškolní děti – ta byla instalována začátkem roku 2012 na pracovišti MŠ K Hájku 2972, Frýdek-Místek.

Vzdělávání dětí a žáků imobilních vyžaduje bezbariérové prostředí, úpravu sociálního zařízení a odpovídající hygienické podmínky.  Bezproblémový provoz v nových prostorách odloučeného pracoviště v ZŠ El. Krásnohorské 139, Frýdek-Místek bude zajištěn rekonstruovaným a bezbariérovým sociálním zázemím. Stavební úpravu realizoval a financoval zřizovatel školy.

Těšíme se, že pěkné prostředí a podmínky pro pobyt ve škole přivítají žáci již na začátku nového školního roku.

Dana Zemánková

ředitelka školy

 

       Čtvrťáky navštívila vítězka soutěže Super Star A. Kolečkářová v dubnu 2012

Share |
Zpět