První rok mezinárodního projektu Comenius S.O.S. Natura

25.10.2011 18:52

 

Rok s rokem se sešel a naše škola ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek má za sebou polovinu činnosti v mezinárodním projektu Comenius, kterého se účastní devět zemí Evropy. Ve dnech 22. – 27. 9. 2011 proběhlo pracovní a přátelské setkání zástupců Polska, České republiky, Turecka, Rumunska, Litvy a Estonska v polských Žorech. Českou delegaci tvořili čtyři zástupci naší školy. Polští partneři pro své hosty vytvořili velmi zajímavý program, ve kterém se snažili ukázat kulturní a přírodní zajímavosti svého regionu. Navštívili jsme perlu slezského regionu zámek Pština, kde se konal koncert jazzové hudby. Navštívili jsme národní park Pieniny, kde proběhl splav na pltích řeky Dunajec. Vydali jsme se do podzemních slaných dolů ve Veličce. Příjemný večer a následující den jsme měli možnost poznávat  velmi krásný a historický Krakov. Pracovní část tohoto setkání proběhla ve škole polských partnerů, kde byla zhodnocena práce za první rok činnosti projektu a upřesněny úkoly na další závěrečný rok. Oživením pracovního jednání byla ukázka nakládání kyselého zelí, což pro část delegací byl nezapomenutelný zážitek.

Share |
Zpět