Výšlap Kozlovice - Hukvaldy

15.05.2012 19:25

V sobotu 28.4. 2012 se členové ekoklubu vydali na sedmý výšlap, který vedl z Kozlovic přes Měrkovice na Hukvaldy. Celá trasa měla asi 8,5 km.

V Kozlovicích si členové prohlédli historickou budovu první kozlovické školy. Pak se vydali po žluté turistické značce podél potoku Ondřejnice až do Měrkovic.

U zvoničky v Měrkovicích se členové ekoklubu dostali až k myslivně, která se již nachází v Hukvaldské oboře, kde žije mnoho daňčí a mufloní zvěře. V roce 1999 byla část obory vyhlášena přírodní památkou. V oboře jsme obdivovali vzrostlé stromy, které nás dovedly až k Lišce Bystroušce. Poslední výšlap nás čekal na samotný hrad Hukvaldy. Ten byl vybudován v první polovině 13. století a díky své poloze a mohutnému opevnění nebyl nikdy vojensky dobyt. Po požáru v roce 1762 již hrad nebyl obnoven. Z věže hradu jsme viděli do širokého okolí. Připomněli jsme si, že na Hukvaldech se narodil i hudební skladatel Leoš Janáček. Procházka se vydařila, sluníčko hřálo letní teplotou a již se těšíme na poslední výlet do okolí.

                                                                                              Mgr. Lenka Hlavatá  

Share |
Zpět